Дома Луд Спорт Кејн го прослави хет-трикот на Октоберфест со пиво🎥

Кејн го прослави хет-трикот на Октоберфест со пиво🎥

Aнглискиот голгетер, Хари Кејн на фантастичен начин ја започна својата авантура во дресот на Баерн Минхен.

Кејн во првите пет натпревари во Бундеслигата постигна седум голови со што постави нов рекорд, а вчера против Бохум постигна хет-трик.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Денес Англичанецот појде на Октоберфест облечен во традиционална баварска облека и го прослави хет-трикот со пиво.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

По Италијанец – Србин на клупата на Брера!

Управата на ФК АП Брера Струмица за шеф на стручниот штаб го именуваше Бојан Круљ од Србиј…