Дома Фудбал Останато Кариус, Кариус – до кога!?! (ВИДЕО)

Кариус, Кариус – до кога!?! (ВИДЕО)

Лорис Кариус веќе втора сезона настапува за Бешикташ како позајмен фудбалер, но и таму продолжи да го прави она по што стана најпрепознатлив – киксовите.

На последниот натпревар за Бешикташ против Сиваспор Кариус го направи најновиот кикс откако лошо процени еден слободен удар.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Неверојатна грешка на Ноер за која долго ќе се зборува (видео)

Баерн Минхен го пречекува „фенерџијата“ Падерборн и на полувремето резултатот е 1:1. Домаќ…