Дома Останати Тенис Карацев го прегази Медведев за само 78 минути

Карацев го прегази Медведев за само 78 минути

Рускиот тенисер Аслан Карацев ја доби пресметката со сонародникот Данил Медведев со 6:2 и 6:4 и ова е најголемото изненадување на Мастерсот во Рим.

Карацев до неодамна беше непознат за јавноста, но со фантастични игри јавноста почна да го запознава. Денес беше одличен и не му даде шанса на својот сонародник. Карацев го прегази Медведев за само 78 минути.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Тој во овој момент е 27 тенисер на светот, а дури оваа година дебитираше на гренслем-турнирите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Обвинувања за Ѓоковиќ: Ќе провоцира 340.000 Албанци!

Веќе е познато дека Новак Ѓоковиќ ќе настапи на турнирот од серијата АТП 250 во Женева кој…