Дома Македонски спорт Мак фудбал Каменица Саса го има „Спајдермен“ на голот: Силјановски одбрани два пенали во две кола (ВИДЕО)

Каменица Саса го има „Спајдермен“ на голот: Силјановски одбрани два пенали во две кола (ВИДЕО)

Фк Каменица Саса сезонава се натпреварува во втората лига на истокот, а во последните две кола забележа победа и едно реми, големи заслуги за овие два позитивни резултати на Саса има голманот Дејан Силјановски.

Силјановски одигра одлични два натпревари против Кожува кога Саса во саботата победи со 3:1 и минатото коло во ремито со фаворизираната Брегалница 1:1. Во овие две кола Силјановски освен што правеше чуда во текот на играта успеа да одбрани и два пенали, што е нешто кое секако треба да се истакне и пофали.

Поради одличните настапи во клубот веќе му го дадоа прекарот „Спајдермен“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Гачевски по жалбите на Шкендија: Ние какви неправди доживеавме во Тетово, па никому ништо – засрамете се!

Во неделата се одигра дербито помеѓу Вардар и Шкендија кое на крајот заврши без победник (…