Дома Актуелно Како Дончиќ си поигруваше со немоќните Аргентинци 🎥

Како Дончиќ си поигруваше со немоќните Аргентинци 🎥

Словенија имаше фантастично отварање на Олимписките игри и благодарение на Лука Дончиќ стигнаа до победа против Аргентина.

Аргентинците немаа решение за разиграниот Дончиќ кој натпреварот го заврши со 48 поени, 11 скока и 5 асистенции.

Најдобриот потег на натпреварот го направи во второто полувреме кога со супер асистенција од зад грб му асистираше на својот соиграч.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Алиоски: Елмас ме убеди да го изберам Фенербахче

После долги преговори македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски го избра новиот клуб, ка…