Дома Топ вести Како гласаа Ангеловски и Пандев во изборот за најдобар играч за 2020. година?

Како гласаа Ангеловски и Пандев во изборот за најдобар играч за 2020. година?

Како што е веќе познато, Роберт Левандовски е избран за најдобар играч на светот за 2020. година.

Во изборот на најдобрите право на глас имаа националните селектори и капитени, па така своето право на глас го искористија и Игор Ангеловски и Горан Пандев.

Селекторот Игор Ангеловски пет бода му доделил на Роберт Левандовски, три бода на Меси и еден бод на Салах.

Капитенот Горан Пандев исто така најмногу гласови му додели на Левандовски, три бода му даде на Мбапе и еден на Де Брујне.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Наполи, Фиорентина, Рома…Се спрема „домино ефект“ со тренерите во Серија А!

Наполи, Рома и Фиорентина би можеле да ги променат тренерите, а тоа би можело да доведе и …