Дома Останати Кабиб: Ова беше моја последна броба, не доаѓам тука повторно без мојот татко ?

Кабиб: Ова беше моја последна броба, не доаѓам тука повторно без мојот татко ?

Вечерва Кабиб против Гатје ја одбрани титулата против Гатје, а после борбата порача дека ова е негова последна.

Откако ја заврши работата во негов стил (крајот на борбата погледнете го тука) Кабиб порача дека повеќе не сака да се бори без неговиот татко кој почина пред неколку месеци.

„Ова е моја последна борба нема шанси да дојдам тука повторно без мојот татко“, порача помеѓу другото Дагестанецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Aлиоски пред Челзи: Ќе играме против голем клуб ама не се плашиме!

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски вечерва ќе игра против Челзи во англиската Пре…