Дома Македонски спорт И ЕХФ потврди: Митревски може да игра против Црна Гора!

И ЕХФ потврди: Митревски може да игра против Црна Гора!

Репрезентацијата на Македониај и официјално ќе биде засилена за Никола Митревски за натпреварот со Црна Гора на Европското првенство.

Првиот голман на македонската репрезентација го пропушти првиот дуел со Словенија, но експресно се опорави од коронавирусот и сега се стави на располагање на Лазаров. Со објавувањето на составите ЕХФ потврди дека Митревски има право за настап.

Ова се и „слатки маки“ за Лазаров затоа што Мартин Томовски блескаше против Словенија со 14 одбрани.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Херојот на Холандија од мечот со Црна Гора е аматер кој работи во здравство и ракометот му е хоби

Европското првенство во ракомет е различно од претходните, најмногу поради коронавирусот и…