Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Италија си даде автогол, Шпанија во осминафинале🎥

Италија си даде автогол, Шпанија во осминафинале🎥

Шпанија го доби дербито против Италија со 1:0 и тоа со автогол и го обезбеди првото место во групата на „смртта“.

„Фуријата“ победи благодарение на автоголот на Рикардо Калафиори во 55. минута, иако беше подобар противник во текот на целиот меч.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Италија разочара на овој дуел и само одличниот Донарума ја спаси од поголем пораз бидејќи имаше неколку чисти интерванции.

Шпанија со овој триумф веќе обезбеди осминафинале, додека на Италија за такво нешто ќе и биде потребен барем бод во натпреварот со Хрватска во последното коло.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Лапорта: Сега конечно сме во ситуација да делуваме на трансфер пазарот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека во Ханси Флик ја гледа вистинската личн…