Дома Трансфер зона Интер ја избрал замената за Скриниар?

Интер ја избрал замената за Скриниар?


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Српскиот дефанзивец Никола Миленковиќ е на листата на желби на Интер, пренесуваат италијанските медиуми.

Интер ќе биде принуден да доведе стопер доколку Пари Сен Жермен го комплетира трансферот на Милан Скриниар до крајот на зимскиот преоден рок. Словачкиот одбранбен играч е голема желба на париската управа на која парите не им се проблем и покрај тоа што договорот му истекува на крајот од сезоната.

Менаџерот на Скринар потврди дека Словакот нема да ја продолжи соработката, но ПСЖ сака да го доведе сега, не на лето. (тука).

Италијанскиот клуб бара околу 20.000.000 евра за негова продажба овој месец, а во случај парижаните да не решат да ја платат, Скриниар на лето ќе се пресели на „Паркот на принцовите“ како слободен агент.

Интер во секој случај ќе мора да најде замена за него, а една од најголемите желби на Симоне Инзаги е Никола Миленковиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед не се откажува од Деклан Рајс

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Вест Хем одбил понуд…