Дома Трансфер зона Интер создава „пеколно“ трио во нападот

Интер создава „пеколно“ трио во нападот

Интер започнал преговори за трасферот на напаѓачот на Џенова, Алберт Гудмудсон, пренесува „Газета дело Спорт“.

26-годишниот Исланѓанец блеска оваа сезона во дресот на Џенова и го привлече вниманието на многу европски клубови.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


„Газета дело Спорт“ пренесува дека Гудмундсон сака да остане во Италија и веќе постигнал договор со Интер, а Џенова за неговиот потпис бара 30 милиони евра.

Двата клуба се во одлични односи, а „нероаѕурите“ веќе почнале преговори и се спремни да платат 25 милиони на неколку годишни рати.

Интер ова лето ќе се ослободи од Арнаутовиќ и Алексис Санчез, па најголема желба е токму Гудмундсон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Капитенот го напушта Реал Мадрид по 23 години, познат и новиот клуб

Kaпитенот на Реал Мадрид, Начо одлучил да ја прифати понудата од саудискиот Ал Кадсиах и о…