Дома Топ вести Интер носи две ѕвезди за нула евра

Интер носи две ѕвезди за нула евра

Интер започна преговори со две големи увезди кои на лето може да пристигнат на „Џузепе Меаца“ без обештетување.

Станува збор за плејмејкерот на Наполи, Пјотр Зиелински и напаѓачот на Порто, Тереми, чии договори со клубовите истекуваат на крајот на сезоната.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Италијанските медиуми тврдат дека договорот е постигнат, и дека Зиелински ги договорил личните услови со „нероаѕурите“. Со Интер тој ќе потпише соработка на три години сопција за продолжување на уште една сезона.

Што се однесува до Тереми, преговорите се во напредна фаза и се очекува договорот да биде комплетиран следните денови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Лукаку спремен да каже ДА на понудата од Саудиска Арабија

Ромелу Лукаку оваа сезона игра во Рома како позајмен фудбалер од Челзи, но неговата иднина…