Дома Топ вести Интер му нуди трампа на Манчестер Јунајтед

Интер му нуди трампа на Манчестер Јунајтед


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Италијанските медиуми пренесуваат дека од раководството на Интер се подготвени да го понудат Иван Перишиќ на Манчестер Јунајтед во замена за Алексис Санчез.

Хрватот веројатно нема да биде откупен од Баерн Минхен и ќе се врати во Интер каде за него нема повеќе место.

Конте сака да го задржи Санчез и за таа цел ќе го понуди Иван Перишиќ на Манчестер Јунајтед.

Крилниот фудбалер од Хрватска се поврзуваше со транфер на „Олд Трафорд“ кога тренер на клубот беше Жозе Мурињо, но тогаш Јунајтед не сакаше да издвои 40 милиони евра за неговиот трансфер.

Сега Интер му нуди трампа на „црвените ѓаволи“, но се чини дека Солскјер не е заинтересиран за Хрватот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Се појави снимка: Таткото на Меси на состанок со Лапорта! 🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Иако Жоан Лапорта н…