Дома Топ вести Интер договори големо засилување

Интер договори големо засилување

Италијанските медиуми пренесуваат дека Интер е блиску до првото големо засилување за следната сезона.

Станува збор за дефанзивецот на Борусија Мехенгладбах, Матијас Гинер, кој на крајот на сезоната ќе биде слободен агент.

Директорот на „нероаѕурите“ Бепе Марота е познат како мајстор за „ловење“ слободни агенти, па веќе постигнал договор со Германецот.

Гинтер имал и понуди од други европски клубови, но наводно ги одбил и ја прифатил понудата на „нероаѕурите“.

28-годишниот германски репрезентативец може да игра на сите позиции во одбраната, па поради тоа Инзаги го посакува во своите редови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Шоу на Батлер, Мајами се избори за мајсторка со Бостон!

Eкипата на Мајами славеше со 111:103 на гостувањето кај Бостон и така изедначи на 3:3 во ф…