Дома Трансфер зона Интер го потврди петтото засилување

Интер го потврди петтото засилување

Интер денес и официјално го потврди трансферот на десниот бек Раул Беланова, кој пристигна од Каљари.

Беланова пристигнува на едногодишна позајмица од Каљари за 3 милиони евра со опција за откуп следното лето за 7 милиони евра.

Интересно е што Беланова е дете на градскиот ривал Милан, каде помина 13 години во академијата на „росонерите“.

22-годишниот десен бек минатата сезона одигра 31 меч за Каљари на кои постигна 1 гол и запиша 2 асистенции. Во Интер доаѓа да биде алтернатива на Дензел Думфрис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Паднал договор: Чурлинов се сели во Барнли!

Новинарот Флоријан Плетенбург кој работи за германскиот „Спорт1“ објави дека постигнат е д…