Дома Луд Спорт Инстаграм синоќа „гореше“ поради Роналдо и Бекам (видео)

Инстаграм синоќа „гореше“ поради Роналдо и Бекам (видео)

Во време кога сите сме во своите домови поради пандемијата со коронавирус, славните спортисти често преку социјалните мрежи им се обраќаат на своите обожаватели.

Дејвик Бекам се наоѓа во изолација во Лондон, а синоќа преку Инстаграм имаше разговор со својот поранешен соиграч и пријател Роналдо.

Старите пријатели уживаа во разговорот, а Бекам го „пецна“ Роналдо за лошиот англиски јазик.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Ново засилување на Вардар ќе биде хрватски среден бек?

Во Вардар се крои тимот за наредната сезона, а изгледа најновото име би требало да биде Хр…