Дома Фудбал Англија Им се смачи да тагуваат: Фановите на Арсенал славеа гол на Сити

Им се смачи да тагуваат: Фановите на Арсенал славеа гол на Сити

Арсенал денес доживеа уште една катастрофа „топџиите“ на „Етихад“ беа поразени со убедливи 5:0 Манчестер Сити.

Ова беше уште едно разочарување за навивачите на Арсенал. „Топџиите“ очајно ја започнаа сезоната и после три кола имаат три порази без ниту еден постигнат гол.

Колку навивачите се разочарани од она што им се случува во клубот најдобро покажува ситуацијата при четвртиот гол на Сити кога фановите на Арсенал почнаа да се радуваат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Се сеќавате на Хозе Минала? Денес има 25 години и се врати во Италија

Камерунскиот фудбалер Хозе Минала во 2014 година се најде во центарот на вниманието на спо…