Дома Луд Спорт Избегната трагедија: Авионот на Дрис Мертенс излета од пистата📷

Избегната трагедија: Авионот на Дрис Мертенс излета од пистата📷

Авионот во кој се наоѓал фудбалерот на Наполи, Дрис Мертенс излетал од пистата во саботата, пренесуваат белгиските медиуми.

Мертенес отпатувал во Белгија со цел таму да го продолжи процесот на рехабилитација од повредата на глуждот и изнајмил приватен авион.

Авионот на хрватска компанија излетал од пистата при слетувањето поради големите врнежи на дожд.

За среќа била избегната трагедија, па фудбалерот и пилотот поминале без повреди. Покрената е истрага за несреќата, а фудбалерот и неговите агенти не се огласуваат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Познато со која песна Ибра и Михајловиќ не настапат на Сан Ремо 🎥

Во четврток ќе се одржи познатиот музички фестивал Сан Ремо на кој специјални гости ќ…