Дома Трансфер зона Иднината на Педри во Барселона е неизвесна

Иднината на Педри во Барселона е неизвесна

Барселона сака што поскоро да го продолжи договорот на Педри и со тоа да одговори на интересот на многу европски гиганти.

Низ медиумите се појави информација дека поради лошата финансиска состојба Барселона ќе ја продаде младата ѕвезда иако станува збор за голем потенцијал. 


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Меѓутоа, приоритет на Каталонците е да го задржат 20-годишниот играч за врска, за кого интерес покажуваат некои богати клубови ширум Европа.

Педри има договор со Барселона до 2026 година, но е еден од најмалку платените фудбалери во тимот, па бара значително зголемување на платата.

Барселона се надева дека наскоро двете страни ќе најдат заеднички јазик и Педри ќе стави потпис на нов договор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Гринвуд блеска, Јунајтед не го сака: Серија А следна дестинација?

Мејсон Гринвуд (22) го направи потегот на кариерата кога по обвинувањата за силување и нас…