Дома Трансфер зона Играше во Серија А, а сега потпиша за клуб од Сан Марино

Играше во Серија А, а сега потпиша за клуб од Сан Марино

Поранешниот напаѓач на Аталанта Герман Денс се врати на фудбалските терени на 41 година.

Аргентинецот се реактивираше и ќе игра за клубот Ла Фиорита од Сан Марино. Освен што ќе биде играч, Денис ќе биде дел и од стручниот штаб.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Тој веднаш би требало да се стави на располагање на тимот и ќе може да игра во квалификациите за Конференциската лига против Зимбру. Во кариерата тој го носеше дресот за повеќе клубови, а во Италија беше дел од Удинезе, Аталанта, Наполи, Реџина…

Зад себе има и пет настапи за аргентинската репрезентација.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус, Интер и Манчестер Јунајтед го сакаат Начо

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Начо на лето како слободен агент ќе го напушти клубот, а неко…