Дома Фудбал Италија Играчите на Аталанта го шокираа Муриел 🎥

Играчите на Аталанта го шокираа Муриел 🎥

Фудбалерите на Аталанта се потрудија нивниот соиграч, Луис Муриел да го памети својот 30. роденден.

Имено, колумбискиот напаѓач денес го слави својот 30. роденден, а неговите соиграчи се решиле да му го честитаат на посебен начин.

Тие целиот автомобил на Муриел го прекрија со налепници со кои испишаа „среќен роденден“.
Колумбиецот секако беше изненаден од она што го дочека на паркингот.

„Ви благодарам на прекрасното изненадување. Тука сум веќе еден час и се обидувам да го исчистам автомобилот“, порача Муриел на Инстаграм.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Хрватска го објави списокот за ЕП

Покрај Белгија која прва го објави списокот за Европското првенство, тоа го направи и Хрва…