Дома Македонски спорт Мак баскет Играме атрактивно против Италија: Супер асистенцијата на Војдан и забивањето на Вајли 🎥

Играме атрактивно против Италија: Супер асистенцијата на Војдан и забивањето на Вајли 🎥


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Македонија игра добар натпревар против Италија на квалификацискиот турнир за ЕП во Перм.

На полувреме момците на Тодоров водат со 41:43. На самиот старт атрактивно забивање изведе Џејкоб Вајли по додавањето од Војдан Стојановски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Спорт,рекреација и екологија – Mozzart спонзор и учесник на настанот “Леуново ОЦР 2023”

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Во селото Леуново, Маврово по трети пат се одржа тр…