Дома Видео Ибра скокна и порача: „Лав на копно, ајкула во море“

Ибра скокна и порача: „Лав на копно, ајкула во море“

Откако заврши сезоната во Серија А играчите на Милан добија заслужен одмор.

Златан Ибрахимовиќ со семејството одлучи да изнајми јахта, па претходните денови плови по Медитеранот.

Ибра синоќа објави видео како од јахтата скока во морето, но скокот на глава не беше многу идеален. Сепак, тој во свој стил порача дека е крал дури и кога е во море.

„Лав на копно, ајкула во море.“ – порача Ибракадабра.

View this post on Instagram

Lion on land, shark at sea #riva

A post shared by Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic) on

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Ливерпул со пресврт до предност на полувреме 🎥

Ливерпул и Арсенал вечерва го играат дерби натпреварот на 3. коло во англиската Премиер ли…