Дома Фудбал Останато Ибрахимовиќ: Ковид имаше храброст да ме предизвика, лоша идеја

Ибрахимовиќ: Ковид имаше храброст да ме предизвика, лоша идеја

Вчера Милан официјално потврди дека Златан Ибрахимовиќ е позитивен на коронавирус, па напаѓачот во следните денови ќе биде во излолација.

Милан нема да може да смета на Ибра во следните 14 дена, а напаѓачот испрати порака на социјалните мрежи и во свој стил ја прокоментира ситуацијата.

„Вчера имав негативен тест за Ковид, а денес, позитивен. Немам никакви симптоми. Ковид имаше храброст да ме предизвика. Лоша идеја“, напиша Златан на Твитер.

Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан донел одлука секој ден да му прави тестови на Златан, па во случај на два негативни теста може да се врати порано во тимот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Се формира „Европска Премиер лига“ – проект тежок 6 милијарди

Англиските гиганти Манчестер Јунајтед и Ливерпул започнаа преговори околу формирањето на „…