Дома Македонски спорт Мак фудбал Заврши Светиниколскиот турнир во Прилеп!

Заврши Светиниколскиот турнир во Прилеп!

0

Заврши Светиниколскиот турнир во мал фудбал во Прилеп, а победник беше екипата на Златно Зрно откако во финалето ја победи екипата на Македонија.

„Заврши седмиот по ред Светиниколски турнир во мал фудбал, публиката имаше можност во финалето да погледне доста квалитетен фудбал. Во текот на изминативе денови можевме тука да видиме огромен број на мајстории на сите учесници на овој турнир. Практично со овој турнир Прилеп докажа дека е голем фудбалски град, ова станува една голема традиција и всушност ова е најголемиот турнир во мал фудбал кој се организира во Македонија“, посочи градоначалникот Марјан Ристески.

На турнирот првонаградената екипа доби 125.000 денари, второ пласираната 70.000 денари, трето пласираната 45.000 денари, а екипата која го освои четвртото место доби 20.000 денари.

ПЛАСМАН
1.ФУРНА ЗЛАТНО ЗРНО
2.МАКЕДОНИЈА
3.ТОБАКО ДИСКОНТ РУНА МАК
4.ЦЕНТАР РУБИН ЗЛАТКО

НАЈДОБАР ГОЛМАН
СРКЕСКИ ХРИСТИЈАН(ТОБАКО ДИСКОНТ РУНА МАК)

НАЈДОБАР СТРЕЛЕЦ
ЛЕВКОВ (ФУРНА ЗЛАТНО ЗРНО)

НАЈДОБАР ИГРАЧ
САШКО ДИМОВ (ФУРНА ЗЛАТНО ЗРНО)

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Мак фудбал

Проверете

Македонија стартуваше со пораз на „Трофеј Карпати“

Женската ракометна репрезентација на Македонија стартуваше со пораз на меѓународниот турни…