Дома Останати Тенис Заврши рокот за пријавување на Австралија Опен: Ќе учествува ли Ѓоковиќ?

Заврши рокот за пријавување на Австралија Опен: Ќе учествува ли Ѓоковиќ?

Заврши рокот за пријавување на на Австралија Опен, а се уште не се знае дали Новак Ѓоковиќ ќе учествува.

Сите кои сакаа да учествуваат мораа да им го потврдат своето учество на организаторите до 6. Декември, шест недели пред почетокот на првиот Грен Слем во сезоната. Познато е дека за влез во државата Викторија каде што се одржува Австралија Опен неопходно е да бидете вакцинирани, поради тоа Ѓоковиќ не беше сигурен дали ќе учествува.

Ѓоковиќ ако учествува ќе ја брани титулата, но засега тој не открива дали е вакциниран. На прашањата од новинарите одговораше дека тоа е приватна работа, меѓутоа ако сега учествува тоа ќе значи дека е српскиот тенисер се вакцинирал.

„Ќе бидете информирани. Сега нема да одоговрам, тоа можам да ви го кажам“, гласеше последниот одговор на Ѓоковиќ за тоа дали ќе учествува.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Еден од најголемите македонски голмански таленти е пред трансфер во Порто

Васко Василев е еден од најголемите македонски голмански таленти и сега е пред трансфер во…