Дома Фудбал Англија Жо, Фалкао, Скилачи…Ова се најлошите 50 играчи кои некогаш настапиле во Премиер лигата

Жо, Фалкао, Скилачи…Ова се најлошите 50 играчи кои некогаш настапиле во Премиер лигата

0

Со право може да се каже дека настапувале со оглед дека не направија ништо посебно.

Сајтот „FourFourTwo“ направи листа од најлошите 50 играчи кои некогаш настапувале во Премиер лигата.

На листата има и фудбалери за кои веројатно не сте слушнале, но тука може да се прочитаат и имињата на фудбалери како Жо, Скилачи, Полсен, Радамел Фалкао…

Според авторите на овој сајт ова се најлошите 50:


Следете го Sportski.mk и на


1. Али Диа

2.Савуи

3.Масимо Таиби

4.Милтон Нунез

5.Хозе Алтидор

6.Жуниор Луис

7.Бебе

8.Винстон Богрејд

9.Игор Степанов

10.Бошко Балабан

11.Адреа Силензи

12.Ерик Џемба-Џемба

13.Син Дунде

14.Клауд Дејвис

15.Антонио Нунез

16.Марко Богерс

17.Џеа-Алаин Бумсонг

18.Алберт Ликуе

19.Рик Ван Волсвинкел

20.Томас Бролин

21.Бруно Шерју

22.Костас Митроглу

23.Грегор Рашиак

24.Коради Граби

25.Жилберто

26.Леон Корт

27.Марселињо

28.Истван Козма

29.Абде Акинби

30.Марио Жардел

31.Лукас Џуткевич

32.Енди Ван Дер Мејде

33.Константино Чалкиас

34.Ерик Мајер

35.Јаја Саного

36.Деан Леанкок

37.Торбен Пиечник

38.Ричард Кингсон

39.Андрес Корнелиус

40.Жо

41.Кристиан Полсен

42.Џин Макоун

43.Агустин Делгадо

44.Ахмед Муса

45.Себастијан Скилачи

46.Александар Тонев

47.Никола Јеркан

48.Роки Жуниор

49.Салиф Диао

50.Радамел Фалкао

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Лорис: Се молам Меси да не добие слободен удар во опасната зона

Фудбалерите на Барселона вечерва играат на домашен терен против Тотенхем во натпревар од п…