Дома Трансфер зона Жиру се сели во Америка

Жиру се сели во Америка

Оливие Жиру на крајот на сезоната најверојатно ќе го напушти Милан и ќе се пресели во МЛС лигата.

37-годишниот напаѓач се уште игра на врвно ниво и оваа сезона веќе има постигнато 20 гола во сите натпреварувања, но е спремен за нова авантура.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Неговиот договор со Милан истекува на лето, а „росонерите“ исто така се спремни да се разделат и да доведат помлад напаѓач.

Медиумите пренесуваат дека тимот на Лос Анџелес покажува сериозен интерес и веќе започнал преговори со Французинот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Брујне може да си оди, Гвардиола ја наде замената

Примарна цел на Манчестер Сити во летниот преоден рок ќе биде засилување на средниот ред, …