Дома Фудбал Емотивна средба, повредениот Гави се врати во Барселона🎥

Емотивна средба, повредениот Гави се врати во Барселона🎥

Младата ѕвезда на Барселона, Гави заработи тешка повреда во натпревар за шпанската репрезентација и за него сезоната е завршена.

Гави беше во извонредна форма, но ги скина лигаментите на коленото па го чека пауза од 6 до 8 месеци.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Шпанските медиуми открија дека 19-годишниот фудбалер бил во многу лоша психолошка состојба по претрпената повреда, а денеска за првпат пристигнат во тренинг центарот на својот клуб.

Гави во Барселона каде што имаше емотивна средба со неговите соиграчи и тренерот Чави кои му посакаа брзо опоравување.

Писмо со поддршка за Гави испрати и претседателот на вечниот ривал, Реал Мадрид, Флорентино Перез.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Турам до Мбапе: Многу добро знаеш зошто не потпишав за ПСЖ

Маркус Турам ова лето беше слободен агент и имаше неколку понуди на маса, а Французинот се…