Дома Македонски спорт Елмас со фантастичен соло продор изнуди пенал, Џани реализираше!

Елмас со фантастичен соло продор изнуди пенал, Џани реализираше!

Репрезентацијата на Македонија стигнува до водство во 36. минута од натпреварот против Казахстан, а стрелец на голот беше Езгјан Алиоски.

Алиоски беше стрелец од пенал кој го изнуди Елмас. Елмас е константа закана за Казахстанците со своите соло продори, а така ја изнуди и најстрогата казна.

ПЕНАЛОТ НАД ЕЛМАС

ГОЛОТ НА АЛИОСКИ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Алиоски со емотивна порака се збогува од Лидс🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски денес преку видео порака се збогува со навивачи…