Дома Македонски спорт Мак фудбал Елмас не го заборава матичниот клуб📷

Елмас не го заборава матичниот клуб📷


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Елиф Елмас слободниот ден пред враќањето во Италија го искористи да го мине во друштво со пријателите од својот матичен клуб. 

Елмас никогаш не го зараборава Работнички, па реши да ги иненади „романтичарите“ со посета на денешиот тренинг.

Работнички беше првиот клуб на Елмас од каде се пресели во Фенербахче, а потоа направи трансфер во Наполи.

И покрај фактот што „дијамантот“ сега е на самиот европски врв, не го заборава клубот каде ги направи првите фудбалски чекори.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Дарио Ивановски во машка и Билшерин Сулејман во женска конкуренција победници на полумаратонот на „Охрид трчаТ“

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Домашниот атлетичар…