Дома Видео Еден од најчудно изведените пенали: Постигна погодок, а мрежата не се затресе

Еден од најчудно изведените пенали: Постигна погодок, а мрежата не се затресе

На натпревар од мексиканската лига беше виден еден необичен погодок.

Имено, гостинскиот фудбалер Нико Лопес постигна гол од пенал, а притоа топката заврши неколку метри покрај голот.

Лопес го изведе пеналот, шутирапе силно и прецизно во долниот агол, а топката погоди во металната шипка зад голот која служи како осигурач на мрежата.

Топката се одби од шипката, го погоди голманот и отиде неколку метри покрај голот. Во прв момент многумина останаа збунети.

Дефинитивно еден од најчудните пенали во историјата на фудбалот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Желбите на Конте за јануарскиот преоден рок

Новиот тренер на Тотенхем, Антонио Конте инсистира да бидат активни во јануарскиот преоден…