Дома Трансфер зона Европските гиганти се „тепаат“ за ѕвездата на Селтик

Европските гиганти се „тепаат“ за ѕвездата на Селтик


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓22-годишниот дефанзивец на Селтик, Кристофер Ајер ова лето ќе биде „жешка“ тема на трансфер пазарот.

Норвешкиот репрезентативец со своите настапи го привлече вниманието на многу европски гиганти, а особено на клубовите од Премиер лигата.

Неговиот агент потврди дека Ајер ова лето ќе ја промени средината бидејќи е подготвен за чекор напред во кариерата, па веќе започна битката за неговиот потпис.

Се очекува главната битка за Ајер ова лето да ја водат Милан, Тотенхем и Манчестер Сити, а неговата цена во моментов се движи помеѓу 20 и 30 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Потврдено: Мекени го напушта Јувентус, продолжува во Премиер лигата

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Maсимилијано Алегри денес потврди дека Весто…