Дома Топ вести Европските гиганти се „тепаат“ за младиот Италијанец

Европските гиганти се „тепаат“ за младиот Италијанец

Европските гиганти се силно заинтересирани за младиот дефанзивец на Аталанта, Џорџо Скалвини.

Скалвини иако има само 20 години веќе стора сезона е стандаеден во дресот на Аталанта, а дебитираше и за италијанската репрезентација.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Скалвини важи за еден од најголемите таленти на Апенините, а многумина го споредуваат со легендарниот Паоло Малдини.

Може да игра како централен дефанзивец и бек, а европските гиганти веќе подолго време ги следи неговите настапи.

Покрај италијанските гиганти силен интерес за него покажуваат Манчестер Јунајтед, Реал Мадрид, Челзи и ПСЖ, па се очекува голема битка за неговиот потпис.

Аталанта е позната по тоа што „произведува“ таленти, но и скапо ги продава, па Скалвини сигурно нема да го пушти за помалку од 50 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Лукаку спремен да каже ДА на понудата од Саудиска Арабија

Ромелу Лукаку оваа сезона игра во Рома како позајмен фудбалер од Челзи, но неговата иднина…