Дома Трансфер зона Еве зошто Баерн го одбил Роналдо

Еве зошто Баерн го одбил Роналдо

Бројни европски медиуми објавија дека Роналдо му бил понуден на Баерн како замена за Левандовски, но раководството на баварскиот гигант решило да не го доведе 37-годишниот Португалец.

„Скај Спорт“ сега објави зошто челниците на германскиот шампион беа против доведување на еден од најдобрите фудбалери на сите времиња.

– Одржување здрава структура во платите на фудбалерите (Роналдо заработува 30 милиони евра нето)

– Годините на Кристијано Роналдо (37)

-Клубот сака играчи кои играат пресинг и кои се подготвени да трчаат

– Младоста на тренерот Нагелсман и здравите односи во соблекувалната

Дека Роналдо нема да дојде најави и Хасан Салихамиџиќ, спортскиот директор на Баерн.

„Кристијано Роналдо е врвен играч со одлична кариера. Сепак, шпекулациите кои се појавија не се точни“, изјави Салихамиџиќ за „Скај“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Конте во Тотенхем „отпишал“ четворица играчи кои вредат 100 милиони евра

Медиумите на Островот пренесуваат дека раководството на Тотенхем испратило порака до четво…