Дома Трансфер зона Дрогба го најави трансферот на Лукаку: Тој се враќа дома!

Дрогба го најави трансферот на Лукаку: Тој се враќа дома!

На големо веќе се најавува трансферот на Ромелу Лукаку во редовите на Челзи.

Последните информации говорат дека Интер за Лукаку ќе добие 115 милиони евра, а за Лукаку тоа ќе биде враќање во Англија.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Првата посериозна авантура на Лукаку почна токму во Челзи, а потоа следуваа ангажмани во Евертон, Манчестер Јунајтед и Интер.

Трансферот на Лукаку го најави и поранешниот напаѓач на Челзи Дидиер Дрогба.

Дрогба објави фотографија од Лукаку во дрес на Челз ии порача: Се враќа дома!

Инаку, денес се појави информација дека и Лаутаро Мартинез е блиску до трансфер во Тотенхем – повеќе за ова тука.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Миланско дерби за „нвиот Неста“

Дефанзивецот на Торино, Алесандро Бонџорно е на трансфер листата на миланските гиганти Мил…