Дома Видео Дриблингот со кој Роналдо го збуни Смолинг (ВИДЕО)

Дриблингот со кој Роналдо го збуни Смолинг (ВИДЕО)

Јувентус вчера ја победи Рома во дербито во Серија А и „старата дама“ со овој триумф се одлепи на врвот на табелата благодарение на ремито на Интер со Аталанта еден ден претходно.

Стрелци на головите за Јувентус беа Демирал и Роналдо. Покрај голот Роналдо се истакна и со еден дриблинг со кој го збуни дефанзивецот на Рома Крис Смолинг.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

За да изведете вакво нешто во вода треба да имате силни нозе како Ибра🎥

Златан Ибрахимовиќ овие денови ужива во годишниот одмор. После одличната полусезона во дре…