Дома Трансфер зона До крајот на денот чекаме потврда за уште еден голем трансфер!

До крајот на денот чекаме потврда за уште еден голем трансфер!

Матијас Де Лихт ќе стане нов играч на Јувентус!

Фантастичниот стопер се договорил со Јувентус, а холандските медиуми пред малку започнаа да објавуваат дека трансферот е комплетиран и дека во секој момент се очекува официјална потврда.

Де Лихт не отпатува со тимот на Ајакс на припреми во Австрија. Се очекува во наредните часови да се упати кон Торино каде што ќе потпише договор со шампионот на Италија.

Јувентус за Де Лихт ќе плати сума од 75 милиони евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

ПСЖ може да понуди 115 милиони евра за „пакет“ од Лацио, во игра е Инзаги!

Според последните информации кои пристигнуваат од Франција, ПСЖ сака да го „опустоши“ Лаци…