Дома Останати Кошарка НБА Дончиќ се поднови со „тенк“ кој вреди 300.000 долари 🎥

Дончиќ се поднови со „тенк“ кој вреди 300.000 долари 🎥


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Лука Дончиќ одново ги воодушеви фановите, но овој пат со потег надвор од теренот.

Имено, Словенецот на натпреварот против Атланта Хокс стигна со џип кој вреди од околу 300.000 долари. Станува збор возило кое не може често да се забележи и кое го носи прекарот „тенк“.

На натпреварот против Атланта Дончиќ постигна 32 поени и додаде уште 10 скокови и осум асистенции, сепак неговиот Далас беше поразен со 122:130.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Шок за кошаркарот на Лејкерси: Бил опколен од полициски возила, му ставиле и лисици!

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс, Денис Шру…