Дома Видео Дончиќ постигна кош каков што ретко се гледа 🎥

Дончиќ постигна кош каков што ретко се гледа 🎥

Лука Дончиќ постигна неверојатен кош на загрењвањето за Далас.

На видеото кое се рашири на социјалните мрежи може да се види како Дончиќ свртен со грб ја удира топката од паркетот, а таа лета високо преку таблата и совршено влегува во мрежата без да го допре обрачот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Aвстрија казни едно наше невнимание и дојде до предност 🎥

После 15-те минути во кои не видовме многу шанси и се играше и на двете страни, Австрија п…