Дома Останати Кошарка НБА Дончиќ „му продаде“ финта на Џејмс Харден, но Пи-Џеј „му ја скрши кичмата“! (ВИДЕО)

Дончиќ „му продаде“ финта на Џејмс Харден, но Пи-Џеј „му ја скрши кичмата“! (ВИДЕО)

0

Изминатата ноќ во НБА лигата Далас Маверикс запиша пораз на гостувањето кај Хјустон.

Словенецот Лука Дончиќ натпреварот го заврши со дабл-дабл ефект реализирајќи 21 поен и 10 скока. Дончиќ имаше и некои потези кои веднаш беа забележани од присутните во саала.

Лука со финтата со која стана веќе препознатлив со „степ-бек“ погоди тројка од голема далечина, а на истата наседна и Џејмс Харден.


Следете го Sportski.mk и на


Меѓутоа не беше се така совршено за Дончиќ, во еден момент од натпреварот Пи-Џеј „му продаде“ финта после која Словенецот загуби рамнотежа и малку недостасуваше да падне на паркетот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Осман за македонското знаме на „Ол-Стар“: Сакав да искажам благодарност и љубов

Чеди Осман со гестот кој го направи на „Ол-Стар“ натпреварот на ѕвездите во подем ја вооду…