Дома Останати Кошарка Дончиќ каков што не сте го виделе: Погледнете како Словенецот танцува (ВИДЕО)

Дончиќ каков што не сте го виделе: Погледнете како Словенецот танцува (ВИДЕО)

Далас Маверикс на социјалните мрежи објави интересно видео од Лука Дончиќ.

Во видеото може да го видиме Дончиќ во светло какво што не сме го виделе до сега. Лука покажа дека покрај кошарката знае и добро да танцува.

Погледнете ги неговите движења:

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Објавени фотографии од починатиот кошаркар на Звезда направени неколку минути пред смртта

Поранешниот кошаркар на Црвена Звезда Мајкл Оџо (27) почина во текот на тренингот во петок…