Дома Останати Кошарка Дончиќ и Далас втор пат по ред го победија шампионот Лејкерс

Дончиќ и Далас втор пат по ред го победија шампионот Лејкерс

Далас со 108-93 го победи Лос Анџелес Лејкерс, втор триумф за три дена над шампионот, Денвер со 129-116 беше подобар од Хјустон. 

Далас и Лејкерс одиграа два меча по ред, а двата ги доби клубот од Тексас. Овој пат уште поубедливо, 108-93. Поуел беше најефикасен во составот на Далас со 25 поени, одлична партија имаше Дончиќ кокј постигна 18 поени, имаше 13 асистенции и осум скокови. Кај Лејкерс Меклемор постигна 20 поени, Дејвис полека добива поголема минутажа, овој пат реализириаше 17 поени.

Денвер со 129-116 го победи Хјустон. Портер беше маестрален постигнувајќи дури 39 поени, Јокиќ реализираше 24 поени, имаше и 12 асистенции. Во соствот на Хјустон, Вилсон постигна 25 поени.

Резултати: 

Њујорк – Торонто 120:103
Милвоки – Филаделфија 132:84
Индијана – Детроит 115:109
Мајами – Чикаго 106:101
Њу Орлеанс – Сан Антонио 108:110
Далас – ЛА Лејкерс 108:93
Јута – Минесота 96:101
Денвер – Хјустон 129:116

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

18-годишно момче направи сензација во Токио🎥

18-годишниот Тунижанец Ахмед Хафнауи ја креираше една од најголемите пливачки сензации во …