Дома Фудбал Италија Донарума: Милан е минато, уживам во Париз

Донарума: Милан е минато, уживам во Париз

Џанлуџи Донарума ова лето го напушти Милан како слободен агент и се пресели во Пари Сент Жемен.

Младиот италијански голман вчера го имаше своето деби во дресот на ПСЖ, не прими гол и беше воодушевен од новииот клуб.

„Милан е минато, уживам во Париз. Среќен сум тука, добро ме пречекаа во клубот. Сакаме што е можно повеќе победи и да ги израдуваме навивачите кои се неверојатни“, изјави Донарума.

Донарума е дете на Милан, запиша 251 натпревар за „росонерите“, но не се раздели во најдобри односи со италијанскиот гигант.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Желбите на Конте за јануарскиот преоден рок

Новиот тренер на Тотенхем, Антонио Конте инсистира да бидат активни во јануарскиот преоден…