Дома Фудбал Италија Донарума ги налути навивачите на Милан по поразот од Лацио

Донарума ги налути навивачите на Милан по поразот од Лацио

Милан со поразот од 0:3 од Лацио се доведе во проблем во борбата за Лигата на шампионите.

Џанлуиџи Донарума многу се поврзува со заминување од Милан на крајот од сезоната. Клубот му понуди продолжување на договорот до крајот на актуелната сезона. Понудата на Милна изнесува осум милиони евра, но Јувентус прави проблем затоа што наводно влегол во преговори и пону понудил 10 милиони евра.

Преговорите помеѓу Милан и Јувентус се водат подолго време, а според последните информации не одат во добра насока.

Вчера Донарума беше мета на критики, но не поради трите примени гола туку поради неговиот потег после натпреварот. Милан изгуби важен натпревар, а Донарума во разговор со Реина се смееше како резултатот да е позитивен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…