Дома Фудбал Англија Доминација: На ниту еден лондонски клуб не му успеало тоа што го направи Арсенал

Доминација: На ниту еден лондонски клуб не му успеало тоа што го направи Арсенал


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Арсенал за викендот го победи Фулам со 0:3 и така ја продолжи трката за шампионската титула со Манчестер Сити и ја вратија предноста од пет победа.

Со тој триумф Арсенал направи нешто кое не му успеало на ниту еден друг клуб од Лондон претходно.

Во нешто повеќе од еден век историја во англискиот фудбал, никој од лондонските клубови не доминирал во градските пресметки како Арсенал. „Топџиите“ сезонава победија во петтиот натпревар во низа против лондонските ривали и тоа го направија без приомен гол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Oфицијално: Гави е „аматер“ и може бесплатно да замине на лето!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ На официјал…