Дома Актуелно Докторски потег на Џерард: Го внесе во игра и постигна погодок за 16 секунди

Докторски потег на Џерард: Го внесе во игра и постигна погодок за 16 секунди

Фудбалерите на Ренџерс вечерва на свој терен го играат реванш натпреварот од 1/16 финалето во ЛЕ против Антверп.

Првиот натпревар Реџерс во гости го доби со 4:3, а и вечерва добро го започнаа натпреварот со погодок во деветата минута.

Антверп успеа да изедначи со гол на Рафаел во 32. минута.

Сепак, потоа на сцена стапи тренерот на Ренџерс, Стивен Џерард кој направи докторски потег.

Џерард на полувремето во игра го внесе Патерсон, а тој за само 16 секунди постигна гол за 2:1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Ќе биде интересно во Дортмунд: Белингам со убав гол брзо ја анулира предноста на Сити! 🎥

Борусија Дортмунд преку младиот Белингам брзо ја анулира предноста на Манчестер Сити. Бели…