Дома Фудбал Лига на шампиони Доказ колку значи за тимот: Реал без Рамос во ЛШ е – очаен!

Доказ колку значи за тимот: Реал без Рамос во ЛШ е – очаен!

Реал Мадрид вечерва доживеа изненадувачки пораз од Шахтјор со 2:3.

Ако ја сметаме и минатата сезона ова е прв пат Реал после 1981 година да изгуби на три натпревари по ред во Лигата на шампионите.

За овој натпревар Зидан не можеше да смета на капитенот Серхио Рамос, а колку Рамос е значаен за Реал најдобро зборува еден податок.

Имено, Реал Мадрид без капитенот во Лигата на шампионите одиграл осум натпревари и од тие осум натпревари „кралевите“ победиле само на еден.

Вечерашниот натпревар Рамос го пропушти поради повреда на коленото.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Хименез со прва порака: Се надевам дека ќе се вратам брзо

Напаѓачот на Вулверхемптон, Раул Хименез, на мечот против Арснеал се здоби со фрактура на …