Дома Топ вести Доказ дека Роналдо си заминува од Јувентус🎥

Доказ дека Роналдо си заминува од Јувентус🎥

Иднината на Кристиано Роналдо во Јувентус е неизвесна и се погласни се шпекулациите дека ќе го напушти клубот на крајот на сезоната.

Дека Роналдо се подготвува за заминување говори и фактот дека тој синоќа ја испразни својата гаража од домот во Торино.

Имено, вчера во Торино беа снимени посебни камиони во кои се товарат скапоцените автомобили на Португалецот.

Медиумите ова го толкуваат како доказ дека Роналдо се спремна да го напушти Јувентус во летниот преоден рок.

Португалецот се поврзува со трансфер во ПСЖ, но и со враќање во Манчестер Јунајтед.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…