Дома Фудбал Италија Добри вести за Јуве: Емре Чан спремен за дербито со Интер!

Добри вести за Јуве: Емре Чан спремен за дербито со Интер!

0

Играчот за врска на Јувентус, Емре Чан ќе биде спремен за големото дерби против Интер, кое на програмата е утре.

Германецот неколку недели беше надвор од терените и претрпе операција поради проблеми со штитната жлезда.

Чан минатата недела ги обнови тренинзите со остатокот од тимот, а сега е комплетно спремен и најверојатно ќе биде меѓу повиканите за утрешниот меч.

Во исто време меѓутоа Алекс Сандро најверојатно нема да биде спремен за утрешното дерби, бидејќи не е целосно опоравен.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Видовме се: Продолженија, исклучување, супер гол на крајот шампион е – Ривер! (ВИДЕО)

Денес после неколку одложувања конечно се одигра долгоочекуваниот реванш во „Суперкласико“…